Volby 2021... Tečka za Babišem a začátek "nové" republiky???

09/10/2021

Upřímně mě poslední rok v mnoha směrech "zválcoval". Lze to popsat jedním slovem, a to je KRIZE. 

Svět se zmenšil na velikost bytu a kanceláře, a z těchto dvou místností jsem sledovala to absurdní drama. Má smysl se vůbec snažit? Nemyslím si, že bych byla sama, koho během posledního půl roku "pronásledovaly" podobné myšlenky...

Ta vyústila k tomu, že jsem kandidátkou na vyhoření...a moje srdeční záležitost (Sametové dítě) stagnuje.

Dokonce jsem o sobě začala pochybovat, a hlavně jsem zpochybňovala každé své rozhodnotí. Zároveň jsem nedokázala zformulovat myšlenku, což je u člověka co píše blog trochu problém;-)

De facto hned jsem si uvědomila, že prožívám TVŮRČÍ KRIZI, a až později mi došlo, že ta OSOBNÍ KRIZE je mnohem důležitejší...

Po opravdu dlouhé době jsem se necítila spokojeně. Nebyla jsem v souladu sama se sebou, a proto jsem kontaktovala kouče. Když jsem se pak vracela domů, opět mi došlo, že jen já mám moc to změnit. Právě toto opětovné poznání mě přivedlo k dalšímu "objevu". Nejsem V TOM sama, a za slova V TOM, si každý z vás může dosadit co chce.

Co S TÍM?

Chci si život užívat tak, abych si na smrtelné posteli mohla říct: "Wow, to bylo NĚCO!" Nebo i dříve... A jedním ze způsobů, jak toho docílit je vystoupit z řady. Abych se nemusela stydět Nechci Ten půl rok mě naučil dvě věci - naslouchat a říct si o pomoc. Teď Není nic snadnějšího než přetavit frustraci do něčeho pozitivního. Být aktivní a nevzdávat se.

Život je ovšem o změně, která většinu lidí děsí, ale shodneme se na tom, že je prospěšná. Beze změny (a jednotlivců, kteří ji v tom či jiném oboru prosazují) bychom se nemohli posunout dál. To vyžaduje odvahu a odhodlání se nenechat ovlivnit svým okolím...

Podobně jako s volbami si vybírám mezi jednotlivými variantami (stranami)...a věřím, že moje definitivní volba vyústí v lepší zítřky...;-)

Nemohu se tedy ubránit srovnání s obdobím tzv. třetí republiky, když pozoruji současné nálady v české společnosti... Stále žijeme v demokracii, ale... Výsledky letošních voleb prostě ovlivní směrování této země na dlouhodobá desetiletí.

Pevně věřím, že procento volební účasti se zapíše mezi jedny z největších v naší novodobé historii...a že uděláme TEČKU za vládou ANO/Andrejovi dáme TEČKU.

Poslední článek jsem publikovala 05. 11. 2020, a od té doby lze moje člověčí snažení shrnut do jednoho slova - KRIZE.

Každá krize vzniká jako výsledek nedostatku. Nedostatku naslouchání a porozumnění. Bohužel to jedno jediné slovo, slovo KRIZE v nás automaticky vzbuzuje špatné pocity. Přitom slovo KRIZE vychází z řeckého slova KRISIS, které znamená hledání, volbu, soud, nesouhlas, rozsudek, výklad, vysvětlení či řešení.

Žádné z výše uvedených slov nemá vyloženě negativní náboj. Jinak řečeno už starověkým Řekům bylo nad slunce jasné, že KRIZE je prospěšná;-) Pro jednotlivce, natož pro společenství jednotlivců. Krize je zkrátka přirozená, a po ní přichází obrození.

Je ovšem nutné zmínit, že k obnově nedojde, pokud je člověk netečný. V případě, že je těch lhostejných lidí více, země rozhodně nevzkvétá...